středa 20. června 2012

Základem je kvalitní štětec

Ještě donedávna jsem si stíny nanášela obyčejnými pidi oboustrannými aplikátory. Občas se mi do ruky dostal nějaký hodně nekvalitní štětec nebo spíše štěteček, který po pár aplikacích úplně vypelichal. Když jsem poprvé viděla u sestřenky štětce od Elfa tak jsem si jich pár objednala. Myslím, že u mě nastala nová éra líčení. Štětce absolutně úžasné. Některé více, některé méně.


Ještě než se dostanu k detailnímu popisu štětců, tak bych se chtěla zaměřit na džbánek ve kterých jsou štětce. Dlouho jsem přemýšlela jestli si mám koupit od Elfa i stojánek na štětce. Potřebovala bych ten velký, který stojí 379 Kč a to se mi zdálo docela zbytečné (možná si myslíte o mně, že jsem škrt, ale už jsem se myslím tu zmiňovala, že na tomto blogu se spíše dozvíte o levnějších kouskách, které jsou dostupné pro nás pro všechny). Asi před půl rokem jsem seděla v jedné místní kavárničce a pochutnávala si na zmrzlině z tohoto džbánku. Džbánek jsem si po domluvě se servírkou nechala. V zmrzlina v tomto džbánku stála okolo 60 Kč. Stačí se jen dívat kolem sebe, i v maličkostech se dá najít krása:)


Takže teď už konečně k tématu:)

Proč srovnávám štětec na make-up (Foundation brush) se štětcem Stipple Brushem?

Když jsem si je objednávala tak jsem měla v úmyslu je použít na aplikaci make-upu. Nejdříve jsou dlouhou dobu používala levnější štětec na maku-up vlevo. Po pár měsících jsem si ale při roztírání make-upu připadala jako kdybych natírala stěnu místo obličeje. Určitě výkon je adekvátní k ceně. Oproti jiném značkám v této cenové kategorii je bezkonkurenční. Cena 45 Kč.Psát recenzi k Stiplíku je dost těžké. Protože všude o něm píší jak je suprovej a já se k těmto recenzím přidávám. Je úžasně jemný, jako pírko:) Nanášení make-upu nebylo nikdy příjemnější. Štětinky na koncích jsou slabounké, takže nedělají tvrdé šmouhy na obličeji. Cena 95 KčTento štětec z řady Essentials je takový malý outsider v mém týmu štětců. Skoro vůbec ho nepoužívám. Možná to je škoda. Má oproti jiném štětcům z Elfa hrubší štětinky. Na opračování očních stínů je dobrý. Když jsem zjišťovala aktuální cenu na stránkách kosmetiky Elf zjistila jsem, že už ho v nabídce nemají. Ale mají tam tento stejný štětec z řady Studio za cenu 95 Kč. Myslím, že z řady Studio bude mít jemnější štětinky.Moji dva pomocníci při nanášení očních stínů. Vlevo štětec na oční stíny stínovací a vpravo Smudge brush.
Oba jsou z řady Essentials. Stínovacím štětcem maluji vždy podkladový světlý stín a Smudge brush používám na stíhování vnějšího koutku oka. Má krátké štětinky, takže se dobře dostanu do očního oblouku.
Cena 45 KčNakonec jsem si nechla úplné jedničky od Elfa. Štětec na pudr Powder Brush a štětec na tvář KABUKI. K těmto dvoum štětcům nemám co dodat. Oba jsou z řady Studio. Oba mají extra jemné štětinky. S oběma se perfektně pracuje. Kabuki používám na aplikaci tvářenky. Je strašně roztomilý:) Powder Brush používám na nanášení pudru a dalších sypkých líčidel (samozřejmě kromě stínů):D


Žádné komentáře:

Okomentovat